Перейти к публикации
Dbear

Таак, из БТТП пришёл e-mail. Клянчут деньги за "Годишна такса за поддържане на регистрацията на търговско представителство". Разъясните - это обязаловка или нет?

Содержание:
ДО ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА РЕГИСТРИРАНИТЕ В Р. БЪЛГАРИЯ
ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛСТВА НА ЧУЖДЕСТРАННИ ЛИЦА
УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,
ВЪВ ВРЪЗКА С ПОДДЪРЖАНЕТО И И АКТУАЛИЗАЦИЯТА НА
ДАННИТЕ ЗА РЕГИСТРИРАНИТЕ ТЪРГОВСКИ ПРЕДСТАВИТЕЛСТВА НА
ЧУЖДЕСТРАННИ ЛИЦА, ЗА ФИНАНСИРАНЕ НА ДЕЙНОСТТА ПО ПОДДЪРЖАНЕ
В ИНТЕРНЕТ НА АКТУАЛНА БАЗА ДАННИ ЗА ТЪРГ. ПРЕДСТАВИТЕЛСТВА, ИЗПЪЛНИТЕЛНИЯ
СЪВЕТ НА БТПП Е ПРИЕЛ РЕШЕНИЕ ЗА ЗАПЛАЩАНЕ НА ЕЖЕГОДНА ТАКСА В РАЗМЕР НА
ЛЕВОВАТА РАВНОСТОЙНОСТ НА 30 ЕВРО ПО КУРСА НА БНБ/58.67 ЛВ./. ТАКСАТА СЛЕДВА
ДА БЪДЕ ЗАПЛАТЕНА ДО КРАЯ НА МЕСЕЦ МАРТ. СЛЕД ПОСТЪПВАНЕ НА НА СУМАТА В БТПП,
ТЪРГОВСКОТО ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО ПОЛУЧАВА СПЕЦИАЛНА КАРТА, СРЕЩУ ЧИЕТО
ПРЕДСТАВЯНЕ ПОЛЗВА ДОПЪЛНИТЕЛНИЯ ПАКЕТ ОТ УСЛУГИ, ПРЕДНАЗНАЧЕН ЗА ТП НА ЧЛ.
СУМАТА МОЖЕ ДА БЪДЕ ЗАПЛАТЕНА В БРОЙ НА КАСАТА НА БТПП ИЛИ ПРЕВЕДЕНА ПО
БАНКОВАТА СМЕТКА НА ПАЛАТАТА
BIC UNCRBGSF
IBAN BG25UNCR76301000308119
БАНКА „УНИКРЕДИТ БУЛБАНК“ пл. Света Неделя 7, София
Като се надяваме и в бъдеще на ползотворно сътрудничество
Оставам с уважение
P. S. В Приложение Ви изпращаме Проформа фактура, която можете да попълните за Ваше улеснение и допълнителния пакет услуги, който можете да ползвате след заплащане на годишната такса. Ако вече сте платили моля да ни извините.
Albena Gavalugova, organizer
Trade Register Services and Membership
Bulgarian Chamber of Commerce and Industry
9, Iskar str., Sofia
1058 Sofia, Bulgaria
Tel.: +359 2 8117 550
Fax: +359 2 987 32 09
E-mail:
tradereg4@bcci.bg
Web:
BCCI Blog: blog.bcci.bg/
BCCI BCCI Facebook PageBCCI Mobile Android App
И вложение с инвойсом и доп. Услугами:
ДОПЪЛНИТЕЛЕН ПАКЕТ ОТ УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ НА ТЪРГОВСКИТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛСТВА НА ЧУЖДЕСТРАННИ ЛИЦА, ПРИ ЗАПЛАТЕНА ЕЖЕГОДНА ТАКСА ЗА АКТУАЛИЗАЦИЯ НА ИНФОРМАЦИЯТА И ПОДДЪРЖАНЕ НА БАЗАТА НА СТРАНИЦАТА НА БТПП В ИНТЕРНЕТ
  1. Включване на информация за статута на търговското представителство в “ИНТЕРНЕТ” (българска и английска версия) с данни за: чуждестранното лице, открило представителство в Р България - наименование, правна форма, седалище, адрес, комуникации, национална регистрация, управител; търговското представителство в Р България - наименование, адрес, комуникации, представител/и/ и обем на пълномощията, области за делови контакти, БУЛСТАТ, дан. № и др.;

    2. Предоставяне на консултации от експертите на Палатата съобразно компетентността им по въпроси, свързани с дейността й, предоставяните услуги и др. (обща информация_

    3. Предоставяне по електронен път на бюлетин “Инфобизнес”.

    4. Участие в кръгли маси и дискусии по въпроси, свързани с икономическото състояние на страната.

    5. По възможност включване в бизнес-делегации и подготовка на документите, свързани с това, резервации и др. (без поемане на разходите по пътуването - застраховка, билети, такса за правоучастие, хотел).

    6. Получаване на 1 бр. Сертификат с данни за статута на представителството на български език и 1 бр. На английски език незабавно при поискване, за представяне пред български организации, партньори и др.

    7. Изготвяне и предоставяне на справки от Търговския регистър по отделни обстоятелства, подлежащи на регистрация (до 3 бр. Запитвания, за не повече от 25 фирми годишно).

ПРОЦЕНТНО НАМАЛЕНИЕ ОТ ЦЕНИТЕ, СЪГЛАСНО ТАРИФАТА НА БТПП
  1. Публикуване на информация за новорегистрирани търговски представителства в бюлетин “ИНФОБИЗНЕС” (при заявено изрично желание) 50%

    2. Всички услуги на бюро “Консултации” 20%.
    с изключение на преводаческите услуги

РАЗМЕРЪТ НА ЕЖЕГОДНАТА ТАКСА ЗА АКТУАЛИЗАЦИЯ НА ДАННИТЕ ЗА ТЪРГОВСКИТЕ ПРЕДСТАВИТЕЛСТВА И ПОДДЪРЖАНЕ НА БАЗАТА В ИНТЕРНЕТ Е РАВНА НА ЛЕВОВАТА РАВНОСТОЙНОСТ НА 30 EUR, ИЗЧИСЛЕНА ПО КУРСА НА БНБ ЗА ДЕНЯ НА ПРИЕМАНЕ НА ДОКУМЕНТИТЕ ЗА АКТУАЛИЗАЦИЯ.
ЗАБЕЛЕЖКА: Услугите ще се ползват срещу представяне на съответна карта за внесена ежегодна такса.
Verasamara
Разъясните - это обязаловка или нет?

Это по желанию.

Thronos

Опишу свой опыт по получению сертификата по интернету.

Сделал всё как написано на 8 стр. Уважаемой ElenaArt. Спасибо большое! Сначала оплатил в банке 18 лв. - до этого у меня сертификат был на 1 листе. Приехал домой сфотографировал телефоном квитанцию об оплате, заполнил заявление как описала ElenaArt, прикрепил файл с фото квитанции об оплате и написал письмо в вежливой форме. В письме попросил прислать сертификат службой Еконт с оплатой курьеру. В Софию не звонил, подтверждения получения заявки и оплаты не уточнял. Это было 4 марта днём, 5 марта вечером позвонили из Еконт и сказали, что завтра, т. Е. 6 марта доставят письмо. Утром 6 марта пришло СМС от Еконт с указанием имени, фамилии и телефона курьера, а так же стоимости доставки - 6,50 лв. В 2 часа дня позвонил курьер и через 3 минуты был у меня. Вся процедура заняла 3 дня и стоила 18 лв. Сертификат и 6,50 лв. Доставка курьером Еконт в Варну. До этого заказывал сертификат лично в Варненском офисе БТПП. Стоило это 75 лв. И делали неделю. Кстати работники офиса всегда показывали, что делают мне большое одолжение. И еще: из Софии пришел сертификат на 2-х листах в двух экземплярах - я заплатил 18 лв. Ни какой доплаты не просили. Я сравнил со старым сертификатом который на одном листе (у меня вписан директор и один представитель). Разница в интервалах заголовков и абзацев, так что делаю вывод - можно один лист растянуть и на три. Но повторю заплатил за один лист 18 лв. И доплаты не просили.

ElenaArt
Добрый день, уважаемые участники.

Дополнила инструкцию по получению сертификата БТПП через он-лайн, чтобы было уже совсем для тех, кто в танке и шлеме и для тех, кто старается экономить свое время/деньги/силы :)

Актуально на 19.12.2013

Мой опыт: заполнила заявление он-лайн, оплатила через Райфазен_Блг_онлайн, отправила эл. Письмо со скрином оплаты 30 лева. Никому не звонила. Заявление заполнила и отправила письмо - 17 декабря во второй половине дня, в 11 часов 19 декабря получила с курьером Эконт документ.

У меня сертификат на 2 страницы, заплатила 30 лева + 6,6 лева - курьеру.

Область - Бургасская.

ПОДРОБНАЯ И ТОЧНАЯ Инструкция по получению сертификата из БТПП

1. Идем по ссылкеhttp://www.bcci.bg/member-certificates-TR.html

2. Далее нажимаем ссылку "on line подаване" (http://www.bcci.bg/forms/zaiavcertificate/)

3. Заполняем анкету (Там не сложно и в топике все действительно описано)

см. Вложенные файлы 1 и 2

4. Смотрим по первой ссылке текст под надписью "Сумата може да бъде заплатена:"

5. Записываем банковские реквизиты и обязательно название получателя - Българската търговско-промишлена палата

· преведена по банков път:

BIC: UNCR BGSF

IBAN: BG 25 UNCR 7630 1000 3081 19

БАНКА „УНИКРЕДИТ БУЛБАНК”,

Пл.”Света Неделя” № 7, София

6. Идем в любой банк и переводим им деньги на счет или используем он-лайн банк

7. Делаем скан квитанции или принтскрин перевода (если использовался он-лайн банк) о переводе и отправляем по адресам, указанным по первой ссылке, под тестом "За контакти: Търговски регистър"

За контакти: Търговски регистър

Гергина Веселинова, Албена Гавалюгова тел.:(02) 8117 462, 8117 550 факс:(02) 987 32 09 tradereg3@bcci.bg,tradereg4@bcci.bg

8. В письме указываем какая фирма, кто представители и куда отправить готовый сертификат.

Пример письма:

Добър ден, Гергина, Васелина.

Подали онлайн молба:

Търговско представителство «НАЗВАНИЕ ООД»

ЕИК по БУЛСТАТ - указываем

Сертификатите за двама представители (директор и представител): - тут указываем, на скольких человек надо изготовить сертификаты

Адрес за доставката на сертификатите: област, град, ул.

Моб. Тел. (по нему будет звонить курьер)(Если плохо понимаете болгарский и есть возможность, то дайте телефон своих болгарских друзей, заранее предупредив их.)

+ прикладываем скан или принтскрин оплаты

P. S.

Если у Вас сертификат умещается на одной странице, стоимость его получения составит - 18лв. +6,6лв. За доставку курьеру.

И не важно, один представитель или два - цена одна, НО ПРИ УСЛОВИИ, что сертификат умещается на одну страницу. Количество страниц можно узнать, позвонив в БТПП или посмотрев на свой первый сертификат. При заполнении же анкеты он-лайн кол-во страниц будущего сертификата нигде не будет отражено!

Подтверждаю актуальность алгоритма действий на 17.12.2014

Зай Атс
@Зай Атс,

Подскажите, пожалуйста, доверенность должна быть от российской фирмы или же я, как представитель по праву, могу дать ее теперь уже от торгового представительства?

Если Вы представитель по праву, то что Вам мешает дать доверенность от имени директора?

Может образец доверенности у кого-нибудь есть, поделитесь, plz!

Что представителям писать я знаю - в сертификате все их полномочия перечислены, а что в самом начале?

П Ъ Л Н О М О Щ Н О

Аз, долуподписаният/та/..., ЕГН..., гражданин на..., л. К. /задгр. Паспорт/ No ..., изд. На ………г. От...,...,.../държава/, валиден до …….. Г., в качеството си на управител на фирма..., No.../регистрация на фирмата/ г.,.../държава/,

У П Ъ Л Н ОМ О Щ А В А М

..., гражданин /ка/ на.../държава/, роден /а/ на... Г. В.../държава, л. К. /задгр. Паспорт/ No ..., изд. На ………г. От...,...,.../държава/, валиден до ……... Г.,., за търговски представител на Търговското представителство в РБългария на.../име на фирмата/,.../държава/. Да представлява/т/ търговското представителство в РБългария. Да извършва всички необходими действия, свързани с това. Да подписва, подава и получава документи от името на ТП...”, РБългария пред БТПП и ВТИК. Да ме представлява/т/ пред данъчните органи, банки и други институции като подписва/т/, подава/т/ и получава/т/ документи../и прочие/

Упълномощител:

FotoHunter

Привет всем! Вчера все сделал как написано в инструкции, отправил вот такое письмо со сканом квитанции

"Добър ден, Гергина Веселинова, Албена Гавалюгова.

Подали онлайн молба:

Търговско представителство «Рога и копыта »

ЕИК по БУЛСТАТ - 12554788

Сертификатите за двама представители (ФИО, ФИО)

Адрес за доставката на сертификатите: област Бургас, община Несебр, и тд. И тп.

Моля Ви, изпратете сертификат на адреса с Еконт.

Моб. Тел. Ном тел"

И в ответ получил от них письмо такого содержания

2015-04-27 16:24 GMT+03:00 Gergina Veselinova <tradereg3@bcci.bg>:

МНОГО МОЛЯЯЯЯЯЯЯЯ, пишете в платежните името на представителствата

То есть нужно что бы в платежке было написано название представительства. Получается по сути не нужно никакую он лайн заявку делать на сайте, все равно их никто не читает, а просто отправить письмо с ЕИК и платежку в которой указано название представительства, так?

Tanoshii

Сегодня получил сертификаты (2 штуки), делал всё по инструкции в первом посте. Оплатил и написал в электропочту 27.05, в платежке указал "Сертификатите %Названиефирмы% ООД", в заголовке письма тоже. Обошлось: 18 + 6 (комиссия райфа) + 6.4 (курьеру) лв. Спасибо огромное всем участникам форума! :)

Еленушка

Вопрос: кто имеет право заказывать и получать этот сертификат из БТПП?

Я являюсь представителем, а мне сказали что получить этот сертификат может только директор фирмы, которую я представляю или человек с доверенностью от директора.

Зай Атс
Вопрос: кто имеет право заказывать и получать этот сертификат из БТПП?

Я являюсь представителем, а мне сказали что получить этот сертификат может только директор фирмы, которую я представляю или человек с доверенностью от директора.

А в Вашей доверенности от директора разве нет слов типа " представлять интересы представительства в том числе и в БТПП" или чего-то в этом роде? Вообще, любая формулировка доверенности представителю подразумевает представление интересов представительства. А получение сертификата в это входит.

Или не спорьте с ними, а закажите электронно через Софию или через мой сайт bgdocs.info

Angelino4ka
Вопрос: кто имеет право заказывать и получать этот сертификат из БТПП?

Я являюсь представителем, а мне сказали что получить этот сертификат может только директор фирмы, которую я представляю или человек с доверенностью от директора.

Верно уже ответили, Вы как представитель имеете право заказывать и получать сертификат. Какие тут могут быть проблемы?

DriveSoft

Заказывал сегодня сертификат, пришел ответ, чтоб не забывали в основании платежа указывать название представительства, пишу на всякий случай, вдруг кто-нибудь тоже забывает об этом как и я)

naana

В среду оплатил 30 лев (сертифкат на 4 страницы) + 5 лев комиссия ЦКБ банка.

Потом в среду вечером отправил заявку и отправил письмо с фото платежки.

В субботу курьер привет ДВА 4-страничных сертификата за 6.43 лева на руки курьеру.

В следующий раз буду платить только 18 лев за 1 страницу и таксы.

Elliana
верно уже ответили, Вы как представитель имеете право заказывать и получать сертификат. Какие тут могут быть проблемы?

Выдадут сертификат только директору с картой Булстата или представителю с доверенностью. Это если лично получать в БТПП. А если по почте, то ничего этого не нужно.

Milhama
Выдадут сертификат только директору с картой Булстата или представителю с доверенностью. Это если лично получать в БТПП. А если по почте, то ничего этого не нужно.

У меня в Софии не разу не спрашивали перечисленные документы, пришел написал заявление после обеда пришел забрал оплатил

DeKs
В среду оплатил 30 лев (сертифкат на 4 страницы) + 5 лев комиссия ЦКБ банка.

Потом в среду вечером отправил заявку и отправил письмо с фото платежки.

В субботу курьер привет ДВА 4-страничных сертификата за 6.43 лева на руки курьеру.

В следующий раз буду платить только 18 лев за 1 страницу и таксы.

Всю жизни и присылали ДВА экземпляра сертификата. Цена зависит не от количества экземпляров, а количества страниц!

Еленушка
А в Вашей доверенности от директора разве нет слов типа " представлять интересы представительства в том числе и в БТПП" или чего-то в этом роде? Вообще, любая формулировка доверенности представителю подразумевает представление интересов представительства. А получение сертификата в это входит.

Или не спорьте с ними, а закажите электронно через Софию или через мой сайт bgdocs.info

Спасибо за разъяснения! Доверенность есть, точнее была (найти не могу. Видать, юристам с доверенностью на них отдала и свою). И еще один вопрос: в письме, когда указываем адрес доставки (я домашний хочу указать), то это подразумевает, что мне доставят сертификаты на дом через фирмы (Еконт или Спидди)? Или надо еще какие-то манипуляции сделать? (извините, если вопрос глупый).

Выдадут сертификат только директору с картой Булстата или представителю с доверенностью. Это если лично получать в БТПП. А если по почте, то ничего этого не нужно.

Спасибо за ответ!

у меня в Софии не разу не спрашивали перечисленные документы, пришел написал заявление после обеда пришел забрал оплатил

Я буду в Варне получать по почте, вот и уточняю.

Milhama
Я буду в Варне получать по почте, вот и уточняю.

По почте вообще ничего не надо

Еленушка
по почте вообще ничего не надо

Спасибо, так и закажу!

Зай Атс
Спасибо за разъяснения! Доверенность есть, точнее была (найти не могу. Видать, юристам с доверенностью на них отдала и свою). И еще один вопрос: в письме, когда указываем адрес доставки (я домашний хочу указать), то это подразумевает, что мне доставят сертификаты на дом через фирмы (Еконт или Спидди)? Или надо еще какие-то манипуляции сделать? (извините, если вопрос глупый).

Доставят на указанный адрес в том числе и домашний.

Михаил164
Доставят на указанный адрес в том числе и домашний.

В какие сроки примерно по Варне?

Зай Атс
В какие сроки примерно по Варне?

Вы о софийской БТПП или о моей доставке?

Milhama

Софийский 2 дня

Михаил164
Вы о софийской БТПП или о моей доставке?

Варненский БТПП по Варне почтой...

Зай Атс
Варненский БТПП по Варне почтой...

Я Вас не понял, варненское БТПП ничего не рассылает.

naana

Подскажите где реально находится бттп в бургасе?

Адрес на сайте БТТП указан как: Бургас 8001 ул. Братя Миладинови, бл. 117

НО! Адрес не гуглится. Точнее адрес такой есть, но он в Поморие.

Возможно было какое то переименование улиц, а на сайте Бттп информацию не обновили?

Вопрос срочный, выручайте пожалуйста

naana

Съездил, они там дико замороченные.

Проще и дешевле ВСЁ делать через софию, по телефону/емейлу

Олег Харлей
съездил, они там дико замороченные.

Проще и дешевле ВСЁ делать через софию, по телефону/емейлу

Что просили, то я вам и дал

А по существу, да проще и удобнее через Софию, все так и делают

Dodge

Подскажите, пожалуйста, телефон софийской БТПП чтобы позвонить после того, как отправишь мейл с квитанцией?

Звоню по тел.:(02) 8117 462, 8117 550 (с сайта), но никто не отвечает.

Или они по пятницам не работают?

Олег Харлей
Подскажите, пожалуйста, телефон софийской БТПП чтобы позвонить после того, как отправишь мейл с квитанцией?

Звоню по тел.:(02) 8117 462, 8117 550 (с сайта), но никто не отвечает.

Или они по пятницам не работают?

Здравка Георгиева, директор

(02) 987 88 84, 8117 476

факс:(02) 987 32 09

Z.Georgieva@bcci.bg Росица Спасова

тел.:(02) 8117 551, 988 45 05

факс:(02) 987 32 09

atakar@bcci.bg

Дозванивайтесь, там часто не берут

Please sign in or register to post a comment.
  • Nikita M

Войти

У вас нет аккаунта? Регистрация

  • Не рекомендуется на общедоступных компьютерах
  • Забыли пароль?

  • Создать...